| asy25 a întrebat:

: ma jicam intr-o zi pe pc si imi apare o avertizare de la avast (antivirusul meu) cum ca exista virusul trojan(nu stiu sigur cum se scrie) si am sters folderul in care imi scria ca e... dar tot am niste defecte la calc,,, este posibil sa nu se fi sters? scanez in fiecare zi si nu imi apapre cum ca ar mai fi vreun virus,,, plizz help

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| SanctiunE a răspuns:

Virusul trojan este foarte periculos.Eu l-am avut si stiu cum e.Nu a disparut, tu fa cum zic iti recomand un anti-virus beton.E hackuit, se numeste Eset smart decurity 4. E foarte bun, ia-l si o sa distruga virusul. Apropo anti-virusurile gratuite nu-s bune de nimic.

| LostInHell a răspuns:

Heii. Nu prea cred ca s`a sters daca inca mai sunt defecte... Dupa cate stiu virusu` asta nu se sterge asa cu una cu doua. el incepe sa provoace din ce in ce mai multe probleme la pc. Sper ca te-am ajutat. :*