| LuciYTB a întrebat:

Sall TPU,muncesc până în ruptul capului pe YTB dar totul e degeaba. Nu știu ce să fac să aduc abonați :-( și vizualizări, mă poate ajuta cineva?

9 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Eu am 1400 abonati si nu am video, de ce oare? :) Apropo daca ai face treaba buna cred ca ar veni si la tine abonati
https://www.youtube.com/channel/UC0lFEU5ZcP056aWNjR1E0YA
O sa pun si video imediat ce-mi iau calculator nou :)

| Jipa95 a răspuns (pentru j1NNNx):

Pentru ca i-ai adus prin site-uri gen addmefast si mai intrebi si de ce.

| j1NNNx a răspuns (pentru Jipa95):

Habar n-am ce e addmefast, dar abonatii mei majoritatea sunt prieteni sau baietii care ma tin de treaba adica care stiu ca ma tin de cuvant happy

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

M-am uitat la videoclipurile tale.Nu sunt deloc interesate.
Cum ar fi:
Jucarii nepotrivite:sunt 2 jucării pe care altii poate chiar le plac si in videoclip iti arata o perioadă begru si dupa poza.Crezi ca asa fain e?
Celalate sunt doar jocuri si sunt foarte plictisitoare.Alti oameni nu se joaca si nu au nevoie de videoclipurile tale.

Ai putea sa iti faci o pagina de Facebook si sa inviti prietenii tai. Spunele tuturor.
Pentru începu ai putea sa postez:
Cum sa faci un catel, o pasăre etc. din origami
Cum sa faci o inghetata sau ceva inventat de tine
Top cele mai frumoase...
Top cele mai caraghioase...
Top cele mai ciudate...
Vei posta fiecare videoclip si pe Facebook. Dupa ce faci pe Facebook multe likeuri si altele(sa fii măcar putin popular) postează ca faci Adevăr si provocare si ca astepti provocările...
Daca nu o sa ai multe mai adauga si tu...
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Mai uite-te la altui sa vezi ce au postat si încearcă sa faci si tu ceva asemănător.

| WhiteMoth a răspuns:

Poate nu esti destul de bun pentru youtube. Probabil nu esti.

Te-ai intrebat de ce se uita lumea la youtuberi care joaca jocuri? In principal 2 motive:
1. Sunt amuzanti, "entertaining" cum zic americanii.
2. Sunt foarte buni la ceea ce fac, ori sunt jucatori profesionisti (de ex adreN de pe CS) ori fac nu sunt profesionisti dar fac tutoriale bune (de ex warowl tot de pe CS).

Esti vreuna din asta?

Nu e de ajuns sa vrei, trebuie sa ai o anumita carisma, niste standarde, sa fi dispus sa ai zeci de ore de materiale filmate, sa te uiti peste ele si sa realizezi ca nu-s destul de bune si ca trebuie sa faci mai bine. Si e foarte important sa stii sa asculti toate criticile si sa inveti din ele. Comentariile cu "like", "fain clipul", "sub4sub?" nu te ajuta cu nimic. Comentariile negative iti arata cu ce gresesti. Dar sa realizezi asta iti trebuie un anumit grad de maturitate pe care nu cred ca-l ai la 13-14 ani. Probabil crezi ca aia care zic ca faci clipuri naspa sunt doar invidiosi si tu de fapt faci clipuri bune.

Daca faci clipuri bune vor veni si vizionarile, daca nu vin, inseamna ca faci ceva gresit.

| Szzeby a răspuns:

Dami linkul canalului tau.Si eu sunt nou in Vlogging.

| MMDani a răspuns:

Imprastie link-ul catre clip pe retele de socializare, fa-ti pagina de facebook si, cel mai important, fa content care sa atraga.

Indeamna oamenii sa dea subscribe si, daca te tine buzunarul, fa concurs cu premii.