| IFeelGood a întrebat:

400W ar ajunge pentru o placa de baza Asrock g31M-S simpla fara CD/RW sau altele, doar cu o placa video Nvidia geforce 210?

Răspuns Câştigător
| Andr3iutz a răspuns:

Acum am vazut ca ai scris, 400 W ar fi suficienti.

6 răspunsuri:
| Andr3iutz a răspuns:

Ce procesor?

| IFeelGood explică (pentru Andr3iutz):

Intel celeron d 336 2.8gh

| Andr3iutz a răspuns (pentru Andr3iutz):

Acum am vazut ca ai scris, 400 W ar fi suficienti.

| SpecialistIT a răspuns:

Un astfel de sistem nu va trece nici macar daca isi doreste cu adevarat de 200w consum.
Iti recomand asta: http://www.mediadot.ro/surse/sursa-sirtec-hpc-400-g12s

Bafta!

| IFeelGood explică:

As mai adauga ca procesorul este Intel Celeron D 336 2.8Gh...daca mai aveti nevoie de ceva date spuneti-mi

| stlucian a răspuns (pentru IFeelGood):

DA iti ajunge cu conditia sa fie 400W REALI de aceia iti recomand o sursa de 450W minim mai ales daca joci/navighezi s-au tii legatura cu cineva online.PS CD/RW nu infuenteaza consumul decat cand e folosit!

| varsk1999 a răspuns:

Eu zic ca o sursa de 650W e de ajuns nu ai ce face cu una de 400W chiar daca tio da cadou la unele carcase.Si oricum aia de 650W este cu 100 lei mai scumpa deci eu zic sa iti iei de 650W. de aici treaba ta...