| xGigel a întrebat:

Salut,

Acuma 2 luni mi-am luat un STICK de 16 GB ( Hama 2.0 10MB/s ) https://de.hama.com/00090983/hama-laeta-flashpen-usb-20- 16-gb-10-mb-s-grey.

Intr`un timp nu mai puteam pune nimic pe el deoarece imi dadea o eroare asa ca m`am gandit sa-i dau un format ( inainte sa-l formatez avea format NTFS ). I`am dat format tot nu mergea sa pun nimica pe el... Iar acuma nu-l mai pot formata deloc. Imi spunea "windows was unable to complete the format". Apoi am cautat solutii pe internet si nu mi-a fost de folos nici una...

Intrebarea mea este cum pot sa-l formatez din nou in format NTFS si sa nu`mi mai apara vreo eroare cand incerc sa uploadez ceva pe el?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Are un bloc de memorie defect! Poti sa-l arunci! Daca la LLF se blocheaza...adio!

| Jipa95 a răspuns:

Este un mic soft, ( hdd low format ). Il descarci de aici, http://www.softpedia.com/......Tool.shtml si incearca sa-ti formatezi stick-ul cu ajutorul lui. ( ai grija sa nu alegi hdd din pc din acea lista, ci doar stick-ul )

Bft!

| xGigel explică (pentru Jipa95):

Am incercat happy La 75% imi da eroare.

| LTAA a răspuns (pentru xGigel):

N-ai garantie la el, ceva?

| Jipa95 a răspuns (pentru xGigel):

Daca iti da eroare, e dus, arunca-l.

| xGigel explică (pentru Jipa95):

Am mai incercat odata iar de data asta a ajuns la 100% ( mi-a aparut ca procesul a fost terminat cu succes ) insa tot nu-l pot formata NTFS sau FAT32. Cum il pot formata?