| anonim_4396 a întrebat:

am 2 gb Ram si as dori sa mai cumpar inca 4 gb aceeasi frecventa deci in total 6 gb dar mi-au spus 2 prieteni ca nu e bine sa am 6 gb ram este adevarat?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu poti spune ca nu e bine dar nici rau nu e. Nu e bine in speranta ca daca tot faceai upgrade, poate faceai un dual-channel, ca daca stai cu 6 gb ram, indiferent cum cumperi, e singlechannel, si performantele is nitel mai mici.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Prietenii ăia ai tăi sunt mai proşti ca noaptea.

| KodrutZ a răspuns:

E mai bine sa ai 8. Daca stai sa te gindesti, trei de 6 se face 666. Vrei sa te dai cu Sărsăilă?