| Atibv a întrebat:

Salut,am achizitionat un LG l7 si am un card de 4gb.Am instalat unele aplicatii dar mi le-a salvat pe memoria telefonului vreau sa le mut pe card cum fac ca am incercat "N"aplicatii si nimic.Nu e ca la Samsung galaxy s1 ca bagai cardul intrai in meniu si intrai la "Fisiere"aici nu apare, am scos cardul l-am bagat in adaptor am dat format 32, am bagat pe card de pe calculator IGO dupa care am bagat cardul inapoi in telefon am instalat IGO prin
Clean Master ca doar acolo am reusit sa gasesc aplicatia, Cand sa deschid IGO apare "please insert your IGO SD Card.Ce anume sa ii fac cum pot transfera apk de pe telefon pe card sau macar sa vad in meniu sa pot intra la fisiere sa le vad ce am pe card. Multumesc

3 răspunsuri:
| LaLaLa77 a răspuns:

Pai, punctul de plecare e Meniul, dupa care urmeaza Setarile, iar in bara aceea lunga, unde ai mai multe " obiective " ale telefonului, alegi Aplicatii : dai pe aplicatia dorita si daca nu iti apare Transfer sau nu mai stiu eu ce, trebuie sa iti apara, probabil, MUTATI PE STOCARE TELEFON - ei bine, daca dai pe chestia aia, iti pui aplicatiile pe cardul de memorie.

Sper ca te-am ajutat happy

| Atibv explică (pentru LaLaLa77):

Nu apare din pacate, am facut tot unde ai zis tu dar nu este. Apare doar fortare oprire dezinstalare stergere date, stergere cache stergeti datele presatbilite dar ultimele 2 nu mergsad, nu stiu ce sa fac am incercat N versiuni de apk de a muta dar nimic

| LaLaLa77 a răspuns (pentru Atibv):

Dar ai incercat sa iti instalezi direct pe card aplicatiile, exact atunci cand le instalai? thinking