| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am cumparat o placa video gtx 750 ti si o sursa segotep 500w.Am inlocuit cu succes, dar cand eram mandru de achizitie scria marca calculatorului si se aude 1 beep scurt, dupa 1 minut altul.Inainte sa le inlocuiesc mergea excelent.Precizez ca am un Foxconn Model 2abf 1.30 daca conteaza.
Ce ar trebui sa fac? Solutii va rog.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Faci update la bios!

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Poate fi o cauza? Sa nu ma pun degeaba...

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Da man sigur e de la bios!

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Mda am gasit alta problema, nu merge sa intru in bios. Vreo idee de ce?

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Am zis sa faci update la bios nu sa intrii in el!

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Din cate imi amitesc trebuie sa intru in bios si din bios ii fac update.Nu era asa?

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Ce placa de baza ai?

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Foxconn 2abf 1.30

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

As avea grija daca as stii ce ar trebui sa fac cu ele.2 intrebari mai pun.
1.Trebuie sa bag acestea intr-un cd sau ceva, apoi intru in bios si fac update?
2.Sau le instalez direct de pe desktop, daca e un da.Nu merge!
Scuze dar nu am fost nicidata pasionat de calculatoare, doar sa imi pierd timpuri prin jocuri cand vin de la munca.As vrea niste informatii daca ai putea sa imi dai, ce ar trebui sa fac.

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Da,aceasta este.

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Il rulezi direct din windows!
Programul se afla in MEBIOS

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

The program or feature "c:user\Belze\dekstop\mebios\xddmi.exe" cannot start or run due to incompatibity with 64bit versions of windows.please contact the sofware vendor to ask if a 64 bit windows compatible version is available.Deci cred ca ai dat download de x32/86 dupa cum ma duce capu pe mine

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Incearca si cu fisierul din SYSBIOS

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

La fel, tot aceeasi eroare. sad

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Intrii aici : http://www.foxconnchannel.com/......etail.aspx

Si dai la Tech Support
BIOS si ultima de jos
Sa descarci dai click unde scrie "H61S "

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Primesc aceeasi eroare de fiecare data.

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Am facut un update la BIOS "AMI 7.16 3/23/2012" Dar e de ajuns pentru Gigabyte gtx 750? Vreo idee? XD

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

De unde ai luat bios-ul?
Tu trebuie sa iei update-ul de pe site-ul oficial!
http://www.foxconnchannel.com/......etail.aspx

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Da pai am citit undeva ca pot lua si de pe site-ul de la care e pc-ul in cazul meu HP.

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Atunci e ok

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Sper ca ai luat ultima versiune de bios

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Http://h20564.www2.hp.com/....../readIndex

Acela de la bios, era doar 1.

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Ai reusit?
Aa si cat ai dat pe sursa?

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Daca nu ai reusit, faci un topic aici :
http://forum.softpedia.com/forum/240-depanare-sistem/

| Horologer a răspuns (pentru CPAElites):

Pe sursa am dat 120lei sau ceva de genul.Si nu am reusit, de nu am demondat pc-u asta de m-a luat draci laughing O sa fac topic acolo unde mi'ai dat tu.Mersi oricum pentru ca ai incercat.

| CPAElites a răspuns (pentru Horologer):

Cu placere

| HuShEr a răspuns (pentru Horologer):

Ai incercat placa video integrata? sa vezi daca merge?

30 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Probabil problema poate fi din cauza placii video deoarece e pci3.0 si placa ta de baza are pci2.0 dar nu cred. poate fi si sursa, sa fie prea slaba. incearca sa dai jos placa si sa conectezi monitorul pe placa onboard. vezi daca merge asa.

| Horologer a răspuns (pentru HuShEr):

Din pacate nu merge.Sursa nu e problema, am verificat.