| AlhghgfgdgAlxfr a întrebat:

Am descarcat Wamp server pentru a folosi PHP, insa imi spune ca reinstalez MSVCP110.dll si imi mai spune c/wamp/bin/php/php5.5.12/ext/php-intl.dll modulul specificat nu a putut fi găsită.

Ce sa fac? Folosesc Microsoft Windows 7... Dau "funda" pentru raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal.Asta se întâmplă când folosiți copii nelegitime de Windows 7 și aplicații furate.Fișiere contrafăcute în care s-au injectat viruși, și fișiere de sistem lipsă datorită reîmpachetării ISO-ului/exe-ului contrafăcut complet aiurea(comprimare la viteză mare).
Remediu
Ca să rezolvi problema trebuie să știi locațiile Dll-urilor.O dată ce știi asta folosind acest site:http://www.dll-files.com/ vei putea descărca și restaura dll-urile originale/lipsă din Windows.
Apoi descarcă aplicația de pe site-ul oficial al producătorului, nu de pe cine-știe unde, și reinstalează aplicația(e server dar nu e soft de server ci aplicație server). Succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeyCj):

Nu te-ai mai saturat de atata propaganda pe aici? Profiti de faptul ca majoritatea de pe TPU nu stiu sa dea nici macar shut down ca sa poti sa-i intoxici tu mereu cu religia ta despre software-ul autentic si balarii open-source?

De mai bine de 1 an de zile aburesti lumea cu fanatismul tau pe aici in loc sa analizezi corect problema si sa oferi solutia cuvenita!

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu de ce mi-ai răspuns mie, dar în fine.
O să fiu concis. Pune mâna și învață service calculatoare și mai ales testează soft și apoi vino cu inerții în genul cum mi-ai scris.Subiect încheiat, la fel cum s-a încheiat și discuția cu tine, care oricum a fost o pierdere de vreme pentru mine.

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru DeyCj):

Ok ms.Am rezolvat problema!

9 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Incearca cu asta http://www.server2go-web.de/

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru CinevaNou):

Exista tutorial?

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru CinevaNou):

Este tot la fel ca xampp?

| CinevaNou a răspuns (pentru AlhghgfgdgAlxfr):

E mai simplu decat xampp, doar descarci zip-ul cu versiunea care vrei, dezarhivezi si rulezi server2go.exe

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru CinevaNou):

Ti-am dat funda la cealalta intrebare! Merci ..server2go este bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te avertizeaza chiar de pe site sa instalezi

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679

inainte sa instalezi WAMP! Pune-ti ochelari!