| AlexSnd a întrebat:

Salut,am facut o prostie mare cat casa,am taiat incarcatorul laptop-ului,si l-am pus pe direct,adica fara cutiuta aceea, laptop-ul era stins, si l0am bagat in priza, si a facut o flama la priza si l-am scos repede. Oare s-a ars ceva la laptop? Funda celui care imi da un raspuns detaliat

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu s-a ars.cre d ca-i varza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cutiuta aia nu era decat un transformator care facea din 220v 19v... tu ce crezi ca s-a intamplat cand au intrat 220v in laptop?

| VladGH a răspuns:

Cauta un incarcator intreg si incearca.

| AlexSnd explică:

Pff,si oare s-a ars decat bateria, sau si placa de baza?