| VasileCacanei a întrebat:

Am instalat de curand Windows 8 PRO ( Build 9200, nu cred ca intereseaza pe nimenilaughing ) si am o placa video ATI Mobility Radeon 5650 HD. Am tot cautat drivere pe net, le-am downloadat si le-am instalat... Dar degeaba, cand intru in device manager imi da " ati mob. radeon 5000 series + " nu imi da clar ce placa video am. si cand incerc sa intru intr-un joc ( exemplu amnesia ) imi zice " Graphic Device: GDI Monitor " nu imi poate detecta placa video si jocurile se misca ca naiba. Va rog frumos sa-mi dati un link de pe care as putea downloada driverul pentru placa mea dar sa si mearga happy. Mentionez ca windowsul meu este de 64-bit. Totul mergea perfect pana am ajuns sa instalez driverul video ( se intampla adesea si nu numai mie ). Astept raspunsuri happy dar n-am chef de mistocari si comedianti p-aici ca nu isi au rostul, e o problema care ma seaca de seara. Sa aveti o zi buna si astept raspunsuri happy

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Din device manager ai incercat sa ii dai update din online. Vezi si setarea de descarcare de drivere sa fie pusa sa isi caute singur online. De asemenea de pe amd.com ai incercat sa descarci si sa instalezi driverul pentru Windows 7? In general se potrivesc si daca nu merge cu install dublu click incearca tot din manage si ii dai update din folderul unde se va extrage fisierele dupa ce rulezi executabilul... de obicei C:\ATI sau c:windows\temp\.
http://www.tutorialepc.ro

| VasileCacanei explică (pentru jabiilord):

Din device manager crede-ma ca am incercat toate chestiile, imi zice ca driveru' e UP to DATE. Dar in control panel n-am nici un driver instalat for fucks sake laughing. Acum downloadez latest beta driver de pe amd.com, te tin la curent happy daca poti da-mi id-ul de mess si vorbim =D

| LivingLouder a răspuns:

Din device manager

| VasileCacanei explică (pentru AsafteiAndreiDaniel):

Foarte inteligent, iq-ul tau ma depaseste. O.O