| marichel a întrebat:

Am nevoie de un driver video p5pl2 este seria de pe placa de baza si imi trebuie pentru windows xp.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Il cauti la producatorul placii de baza, logic!

| dannyel86 a răspuns:

Selectezi sistemul de operare si apare lista cu drivere compatibile:
http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2/HelpDesk_Download/
Daca driverul vga nu se gaseste pe lista, poti accesa site-ul oficial al producatorului placii video.

| marichel explică (pentru dannyel86):

Si cum caut pe site oficial?

| dannyel86 a răspuns (pentru marichel):

Vezi pe placa video producatorul si modelul placii. Intri pe site-ul oficial si descarci de acolo driverele necesare. Daca nu te descurci, ne dai producatorul si modelul si incercam noi sa te ajutam. Softul Aida64 e un utilitar care iti scaneaza sistemul si ofera detalii importante despre componentele fizice. Poti apela la el, la nevoie.