| KatalinGaming98 a întrebat:

Salut am o intrebare. Mi-am instalat Windows7 dar nu am driverul de la placa de sunet si nu stiu nici cum ii spune la placa (a cautat cu dxdiag si nu o gasesc). Cand am avut Windows XP imi mergea sunetul. Ce sa fac sa imi mearga sunetul?

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Clck dreapta pe my computer, manage, device management si iti apare in dreapta daca iti lipseste vreun driver. Apare un triunghi galben sau ceva cu rosu nu stiu exact.
Cauti driver-ul lipsa si-l instalezi.
Sau scrie aici ce driver lipseste.

| xBro a răspuns:

Ia programul acesta - http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Si spune placa ta de baza sa-ti dau driverele :-w :)

| KatalinGaming98 explică (pentru xBro):

Manufacturer : ASUSTeK Computer Inc.
Model : K8VSEDX. astea?