| AlexDDDxD a întrebat:

Salut, am o mare nedumerire! laughing
Am cumparat primavara asta niste casti Sony la 1 milion 50 de lei. Nu am gasit nimic contra lor, se aude perfect, totul a fost bine. Dar recent am constatat ca nu merge microfonul! Am facut sute de tutoriale, am umblat la multe setari si tot nu reusesc sa-l fac sa mearga. La Skype imi spune ca am configurat bine microfonul, dar tot nu se aude nimic. laughing Ce e cel mai ciudat este ca pe tableta imi merge! straight face Deci pe PC nu merge si acolo da. Ce pot face? Ce imi sugerati? De ce nu merge? laughing
Va multumesc mult anticipat, ce as vrea sa ma puteti ajuta... Merci!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, vorbim de casti. Verde=casti
rosu=microfon Deci este extrem de dubios. Daca zici ca are un sigur fir si 3 iesiri la final. Trebuia sa fie asa http://en.wikipedia.org/......or_(audio) la cum zici tu. Daca sigur nu e asa, atunci nu te pot ajuta, ma depaseste situatia.

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Adica ai 2 mufe si ambele ca prima, da?

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Pai atunci nu au microfon. Tu nu stii ce ai sau nu stii sa explici, nici dupa 2 imagini. Ca altfel nu ai cum.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Nu are cum sa fie O SINGURA mufa ca prima cum ai zis tu. Fie e a II-a, fie ai 2 mufe precum prima, desi nu cred. Ia mai numara odata numarul de capete din jack-ul ala, is 3 sau 4?

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Da, vorbim de casti. Verde=casti
rosu=microfon Deci este extrem de dubios. Daca zici ca are un sigur fir si 3 iesiri la final. Trebuia sa fie asa http://en.wikipedia.org/......or_(audio) la cum zici tu. Daca sigur nu e asa, atunci nu te pot ajuta, ma depaseste situatia.

| backback a răspuns:

Pai au mufe separate nu? Mufa audio si mufa pentru microfon castile nu?

Răspuns utilizator avertizat
| backback a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Pai nu ai ce face.Un calculator are 2 mufe diferite cu un motiv.Ce poti face e sa iti cumperi niste casti chinezesti la 7-10 lei si sa folosesti microfonul de la alea

Răspuns utilizator avertizat
| Răducu2000 a răspuns:

Se poate sa iti trebuiasca o a doua mufa pentru pc unde se introduce in locul pentru microfon si alt cap pentru boxe

Răspuns utilizator avertizat