| PaulWalker1ST a întrebat:

Salut.Am o masina de spalat Whirlpool AWO/O 41100 si nu porneste.De fapt, face 4-5 secunde un zgomot,cum ca si-ar trage putina apa,dupa, se aprinde beculetul rosu care are desenul cu cheia. Daca mai apas butonul START, sta 1 minut,iarasi face zgomotul ala, si iar se aprinde becul rosu.Care ar fi cauzele defectarii si ce ar putea fi defect? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

S-a dus ceva prin ea. Si eu la fel am o masina de spalat Whipool si a avut problema din placa, beculetul acela rosu indicand o defectiune a masinii de spalat ( presupun ca are al 6-lea simt ). Pana nu chemi un specialist la tine acasa poate fi orice dus in acea masina de spalat.

| stlucian a răspuns:

Posibil ca intrerupatorul de la hublou/usa sa fie defect.Deschide-l si inchide-l mai cu forta. Oricum la defectul asta pot fi mai multe cauze.Vezi in manual daca nu-ti da vreo rezolvare.

| marin81 a răspuns:

Verifica si legaturile care le are cu apa, poate nu reuseste sa isi ia apa

| PaulWalker1ST explică:

Multumesc pentru raspunsuri.