| alexmilan19 a întrebat:

Am o mica, mare problema cu pc-ul meu.este un Dell, cu 1 gb ram procesor 1.8 dual core...atunci cand il deschid, inainte sa booteze imi apare un mesas ca acesta:Alert! System battery too low! Press f1 to continue or f2 to sistem menu (asta e biosul)...am incercat sa reinstalez windowsul,dar nu booteaza, deci nu am cum! nu stiu ce sa fac.va rog,daca ati putea sa ma ajutati, as fi foarte recunoscator! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai încercat să scoți bateria din laptop și să îl pornești doar cu încărcătorul de priză și tot așa face?
Cauze probabile
1Bateria de la placa de bază este prea uzată și nu se mai reîncarcă
2 Bateria de la laptop este praf
Succes

| pvg a răspuns:

Poate e de vina bateria sau sursa nu trimite destul curent mai departe nu stiu daca doresti cumpara-ti alt laptop

| wowemy a răspuns:

Doamne spune-mi ceam gresit, dc esti prost? Doar acum am inteles ca nu esti foarte istet!laughing ia-ti alt laptop