| Ionutz11 a întrebat:

Salut, am o placa video care face probleme, cand instalez windowsul merge struna si cand ii instalez driverul sau restartez pc-ul si cand reporneste calculatorul imi arata boot-ul bios-ului si cand ar trebui sa booteze windowsul este ecranul negru.

Placa este Leadtek WinFast PX8400GS

De la sa fie? Placa nu e arsa pentru ca nu ar mai arata bootarea bios-ului.

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde ce driver instalezi! Placa poate fi crapata in multe feluri! De exemplu poate sa faca probleme in mod grafic si in mod text nu!

| Iwao a răspuns:

Driverul pentru placa video instalat de tine intra in coflict cu cele instalate de windows.
Pentru vista:
http://translate.google.co.uk/....../translate
Xp si vista:
http://translate.google.co.uk/....../translate

| Ionutz11 explică (pentru Iwao):

Pentru windows 7 X64 nu este?

| Ionutz11 explică:

Vreau sa precizez ca am folosit-o si mergea, dar intr-o zi cand am reinstalat windowsul a inceput sa nu mai mearga... Problema cu hardware nu cred ca este, numai cu software... Placa era instalata cand aveam windows 7 X32 si cand l-am reinstalat nu mai mergea, am crezut ca e din vina windows-ului, dar degeaba am instalat windowsul pe versiunea de 64 de biti.

Multumesc.