| Bawss_Calin_1998 a întrebat:

Salut, am o problema, am un telefon Sony Xperia L si cand incerc sa intru in camera foto imi apare o eroare: Aparatul foto nu este disponibil.

Raspunsul care m-a ajutat are fundita :*.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca sa dai din setari-aplicatii, toate aplicatiile. Cauta camerea foto, apasa opriti fortat, dupa care : stergeti datele. Da restart la telefon si vezi daca merge. Daca tot nu, incearca o resetare la setarile de fabrica. Daca tot nu, cu softul de la Sony, trebuie incercata o resoftare(e usor de realiza). Si daca tot nu, e ceva defect la el si se rezolva la garantie.

| Bawss_Calin_1998 explică (pentru sltlp):

Nu merge.

| sltlp a răspuns (pentru Bawss_Calin_1998):

Probabil e un defect. Trebuie mers cu el la garantie.

| emyy31 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie de la soft happy trebuie sa ii reinstalezi softul happy