| acerasus09 a întrebat:

Am o problema. Cand deschid laptopul, dupa ce se incarca chestia aia de la WINDOWS XP, mi se face ecranul albastru si-mi zice ceva de genu : Disk checking... Press anykey for cancel this operation (ceva de genu, nu am retinut, dar stiu ca asta e esentialul). In fine, il las sa caute si sa tot caute. la un moment dat imi apare : File 49185474 [un nr mare] is unreadable.
File 49185475 [consecutivul lui] is unreadable si tot asa. Ma enerveaza, cineva mi-a spus ca poate fi de la hardisk dar nu stiu ce sa fac cu laptopul. Nu mai e in garantie. Ma gandeam sa-l reformatez, poate asa merge rezolvata problema. De la ce credeti ca apare eroarea asta? Am primit un stick cu un program de la un prieten si mi-a zis sa folosesc programul polysius ceva de genu. Intru in el si nu merge nimic pentru ca sunt niste fisiere.bat.exe si nu merg. Nu prea stiu. Dati-mi va rog o idee! Sunt disperata sad.

Răspuns Câştigător
| alexblack00 a răspuns:

Fa-ti win din nou si sterge absolut tot din ele ca poate ai ceva fisiere fantoma prin el si alea iti creeaza probleme

6 răspunsuri:
| gago a răspuns:

Te-ai gandit sa-ti reinstalezi win-ul? thinking

| acerasus09 explică (pentru gago):

Da,m-am gandit si am scris si in descrierea problemei. vreau sa pun windows 7 home premium, are deja drivere si ma scuteste de o munca in plus. Pe langa asta, arata bine si am mai avut windows 7, dar ultimate. Insa nu prea il suporta PC, se misca greu, probabil era pe 64 biti sau ceva de genu.

| PwNZ a răspuns:

Ai doua variante. Inainte de toate vreau sa stiu daca ai pe C minim 15 gb liberi.
Daca totusi ai atunci trebuie sa reinstalezi windowsul.(easy)
Daca esti ceva mai experimentata intra in memoria cache si sterge ultimele tmp-uri. Funda?

| acerasus09 explică (pentru PwNZ):

Am 15 gb liberi, dar nu ma incumet sa reformatez, pentru ca nu inteleg cum e cu partitia... Deci daca as reformata s-ar duce probleme cu hardu?

| ForMetin a răspuns:

Ai hardu virusat ...incearca sa bagi windowsu si dai formatare totala.