| 000iasmina000 a întrebat:

Salut, am o problema cu adaptorul pentru card. Cand bag cardul, microSdar, in telefon poate fi citit dar cand il bag in Card Reader si dupa in PC nu il mai citeste. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| CoRnEtEL a răspuns:

Probabil ti s-a magnetizat cardul.umbla in telefon in locul destinat cardului si incearca sa-l cureti de praf sufland pur si simplu, apoi fa si cu adaptorul acelasi lucru, iar daca nu merge inseamna ca s-a uzat cardulsi trebuie luat altul.

| 000iasmina000 explică (pentru CoRnEtEL):

Nu cred ca s-a uzat caci telefonul il poate citi

| CoRnEtEL a răspuns (pentru 000iasmina000):

Am inteles asta, inseamna ca e de la adaptor, sufla un pic si indeparteaza praful si incearca din nou sau scoate si baga din nou in adaptor cablul usb si vezi daca merge.