| XcCrSsX a întrebat:

Salut am o problema cu placa video Nvidia 9300GE cand nu am driverul instalat se vede vechi nu stiu ce sa fac va rog dati-mi un driver mai vechi poate se vede mai bine.DAU FUNDA! big grin.ID mess:crsc70@Yahoo.com

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Iar incurci merele cu perele..., plasma, monitor...ce treaba are plasma cu monitorul? In manualul de la televizor scrie ce rezolutii suporta si la ce frecventa!

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"cand nu am driverul instalat se vede vechi"...in ce limba e asta?
Si cine te retine sa instalezi driverul?

| XcCrSsX explică (pentru K0sti):

Scuze,eram pe graba hai sa iti mai spun odata eu bag placa video in calculator ok?, se vede normal.Imi downloadez driverul pentru placa video cu programul 3dpchip.Il instalez imi cere sa dau restart la calculator.Dau restart la calculator si se vede prost..Deci nu stiu ce pot sa spun.Ai inteles?

| K0sti a răspuns (pentru XcCrSsX):

Cine pisici ti-a spus tie sa instalezi driverul cu porcaria de 3dbuci?
Driverul il iei de la producator, nu ati mai invatat? La treaba! Si dezinstaleaza-l pe ala inainte cu asta: http://www.epasystems.ro/iobit-uninstaller-3/
sau cu revo uninstaller!

| XcCrSsX explică (pentru K0sti):

Am incercat tot asa eu am plasma 1080pHD placa video e mai veche si e si cablu HDMI poate sunt prea puternice pentru el sa vad pe cablu vga cu dvi? Ca am bagat cablu hdmi si in placa video care e in placa de baza si tot la fel se vede...:@ am schimbat si cablul..LA FEL ori e prea puternic ori e de la monitor astea 2 altceva n-are ce sa fie.

| XcCrSsX explică (pentru K0sti):

Ok

| K0sti a răspuns (pentru XcCrSsX):

Iar incurci merele cu perele..., plasma, monitor...ce treaba are plasma cu monitorul? In manualul de la televizor scrie ce rezolutii suporta si la ce frecventa!

| StochitaCatalin a răspuns:

Incearca sa instalezi ultimul driver de pe site'ul nVIDIA.

| XcCrSsX explică (pentru StochitaCatalin):

Am incercat sad. Este DVI CU HDMI, eu cred ca e cam batrana pentru HDMI ..si sa bag un fir pe VGA.

| SilvianG a răspuns:

Salut Cristi. Am soluția pentru problema ta. Accesează siteul : https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php. Descarcă, instalează iar atunci când vei intra in el el își va da singur un auto-scan pentru a scana driverele de care tu ai nevoie precum ( Driver Video, Audio, Special pentru gameplay, etc ). Sper că te-am ajutat. Fundă? :D