| Clawd3lw a întrebat:

Am o problema cu skype-ul: dau sa il deschid dar nu raspunde, nu apare nimic. Am descarcat de pe net sa-l reinstalez dar cand incerc asta mi se opreste instalarea pe motiv ca nu poate instala deoarece am deja alta versiune skype. Imi cere sa intru in control panel la add or remove program si sa sterg de aclolo skype. Am gasit skype-ul in acea lista dar nu are butonul de remove. Am incercat si cu Ccleaner dar nici acolo nu gasesc. Promit funda+vot raspunsului care merge...

11 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Dai click pe el si atunci iti apare si butonul "Remove" (la win xp)
La win 7 vezi ca iti apare sus la meniu "Uninstall"(tot cu click pe program).

| Clawd3lw explică (pentru zdrangoi):

Uite man cum apare, nu are niciun buton de remove :| http://imageshack.us/a/img545/8372/o9ie.jpg

| zdrangoi a răspuns (pentru Clawd3lw):

Hai ca-i tare!
Uite aici :
http://imgbox.com/g/XEgVBIgwAC
Nici nu stiu ce sa-ti zic, incearca sa-l stergi manual, din Explorer->Programs->Skype, etc.
Iti vor ramane componente din el prin sys32, etc. dar asta e.
Alta solutie nu vad.
Incearca si varianta Start->Programs->Applications->Ssystem Tools->System Restore si alege o data mai veche (practic dai calculatorul "inapoi" sa zicem, poate iti repara eroarea.
Oricum ar fi inchide si redeschide PC-ul, vezi daca eroarea persista.

| zdrangoi a răspuns:

Si daca chiar nu reusesti trimite-i un mesaj lui NeluL pe privat, precis iti da solutia :
http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb

| Gabi05 a răspuns:

Dai restart la pc
1. Apasa delete de multe ori pana sa intri in windows, sau f8 depinde de pc
2.Intra safe mode
3.Din safe mode intri la add remove or program
4.Acolo o sa iti apara remove

| Clawd3lw explică (pentru Gabi05):

Nu apare nici asa straight face

| andrw1929 a răspuns:

Deci daca ai win7 te duci my coputer si ai acolo instal/uninstall
sau
Start>control panel > instal uninstall
sau
Daca ai Cclear e mai usor.
Succes!
Toate cele bune!

| Clawd3lw explică (pentru andrw1929):

Am windows xp si nu merge. Nu imi apare skype in ccleaner

| Zoltán_Csáki_1972 a răspuns:

Calculator Cu windows 7sau 8

Calculatoare
Preinstalate Winwowvs cu 7sau 8:
< Cere detalii la ei:

| raul78689 a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema la skype, ceea ce am facut a fost sa instalez skype'ul in alta parte, de exemplu: Aveam skype instalat in C si l-am mai instalat odata in D, a functionat.

| Clawd3lw explică (pentru raul78689):

Nu merge frate. Nu ai cum. Eraore apare inainte de a selecta partitia unde aleg sa instalez.