| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu un router Tp-Link, am blocat semnalul wi fi si cand vreau sa-l deblochez de la optiunea WPS nu merge, imi da o eroare gen you should turn wirelles first.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai pornit wi-fi atat pe router cat si pe telefon, sa-ti "vezi" router-ul pe lista hotspot-urilor accesibile.
Dai conectare pe el, iar cand iti cere parola de acces, atunci apesi butonul de pe router sau sa intriduci manual parola.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă ai dezactivat emisia wi-fi, ce WPS vrei să foloseşti?!? Fix din cauza asta apare acel mesaj!
Porneşte wi-fi şi te vei putea loga în rețea fără user / parolă prin apăsarea acelui buton.