| lukysps a întrebat:

Salut am o problema deci:
am reinstalat singur windowsul ( este prima oara deci nu stiu ce am facut) iar pana la urma am reusit. Am instalat niste drivere iar cand am dat restart la pc.
Dupa ce s-a incarcat windowsul ( http://speedy.sh/fy9Dk/Start-Windows-XP.jpg ) imi apar dungi albe cu pixeli verzi pe ecran iar in cateva secunde monitorul nu mai primeste semnal... ( Nu exista semnal video ) am incercat sa scot rami i-am pus la loc l-am si sters de praf ianuntru. si nimic. mersi mult :D

Răspuns Câştigător
| itexpert a răspuns:

1.intra in bios si cauta optiunea
reset to default values load default values, sau failsafe default etc.
2.instaleaza windows xp sp3 frumos curat cu formatare.
3.intra pe pagina oficiala Asus la sectiunea support/drivers si introdu modelul laptopului tau (ai un cod pe spatele lui), si trage de acolo driverele PENTRU laptopul tau.

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

E clar ca nu ai instalat bine laughing daca l-ai instalat dupa un DVD/Stick de memorie prin boot atunci problema e mai ciudata poate fi de la placa video sau te-ai jucat prin BIOS laughing

| lukysps explică (pentru SorinTudor):

M-am jucat prin bios.big grin deci ce e de facut reinstalez din nou? poate ma ajuta cineva cu un video. mai simplu?happy am CD cu windows xp.

| lukysps explică:

Da