| M371n1s7 a întrebat:

Am o tableta Allview 2 Speed Quad si i-am dat resetare si mi-a aparut sigla de la Allview si de cateva ore numai asta sta. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Ti apasat pe Volum + si buton ON/OFF si dai clear cache memory. apoi revenire la setarile din fabrica.
Daca te-am ajutat astept funda!

| M371n1s7 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Nu are bunoane de volum fizice.
Trebuie sa ti apasat pe HOME si POWER. Am tinut si degeaba apare sigla si ramane asa. sad

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru M371n1s7):

Ei bine, nu pot decat sa iti mai spun o metoda cam riscanta dar nu costa foarte mult. su vesnicul raspuns cu service-ul.
http://olx.ro/......1vZaz.html
Acesta este un JIG, el se foloseste pentru telefoanelesi tabletele care au suferit un brick. Atunci cand il introduci in tableta el va deschide aia cu schimbare soft. de acolo intervi tu cu un cablu de date si PC. downloadezi un soft pentru tableta respectiva si folosesti programul ODIN3 pentru instalare. dupa aceasta tableta este ca noua. partea cea mai grea este gasirea softului. poti creea si tu un JIG daca nu ai de gand sa dai bani. ma anunti cum a mers.
La service iti cere 50 - 100 ron pentru reparare.