| JohnRR a întrebat:

Salut am probleme cu un laptop cumpărat din Spania cu Windows 10 activat cu licență din fabrica... Partiția ascunsă lipseste, când fac copia de rezervă la finalul operației îmi da Error code 0x8100002F și 0x80070002 îmi spune că unele fișiere au fost omise. Dacă as salva cheia de ar fi mai bine... Log C:\Windows\System32\config\systemprofile\Documents. ErrorThe system cannot find the file specified. (0x80070002))

Backup encountered a problem while backing up file C:\Windows\System32\config\systemprofile\Pictures. ErrorThe system cannot find the file specified. (0x80070002))

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Incearca "Create a system image" si nu "Backup my files". Daca ai facut deja asta, incearca un program cum ar fi Acronis sau Norton Ghost, care sa-ti faca o imagine de backup.

Alternativ, cauta un program numit Windows Toolkit sau Windows Activation Toolkit (cred ca ultima versiune este 6.5 Beta 4). Este greu de gasit, dar nu imposibil, si nu pot da linkuri sau sugestii aici. Cu aceasta aplicatie poti vedea cheia curenta si versiunea de sistem de operare. Daca faci un clean install cu aceeasi versiune si cheia salvata (o sa ai nevoie de driveri separat), sunt sanse mari sa se activeze... altfel poti sa folosesti Windows Toolkit din nou si sa activezi o cheie "mai putin legala".

1 răspuns: