| suraalbastruu a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp la pcul meu si anume un blue screen ce a inceput sa imi apara destul de frecvent in timpul utilizarii. O data la o saptamana cam asa...
Hardware malfunction - NMItonguearity Check/Memory Parity Error - The System has Halted. Imparity memory error. Cam asta apare pe acel blue screen. In rest pc ul meu functioneaza fara probeleme, ii dau un restart dupa si e in regula...
Care este problema mai exact si ce as putea sa fac.
Rog sa comenteze doar cei care stiu ce spun...

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Fa un memtest la memorie, ca tare am impresia ca ai ceva adrese duse …. https://videotutorial.ro/......ial-video/

| suraalbastruu explică (pentru danutzu96):

Adrese duse? Mai explicit?

| suraalbastruu explică (pentru danutzu96):

Si exista vreo solutie la asa ceva?

| suraalbastruu explică (pentru danutzu96):

Am facut testul, nu am nicio eroare, curios...