| KLiNK a întrebat:

Am un laptop care de cand l-am luat se incalzeste la 60 de grade celsius in idle si 68 in gamming. Diferenta dintre idle si gamming dupa cum vedeti nu este mare. Este ingrijoratoare aceasta temperatura sau ar trebui sa il las asa?
Laptopul il desfac frecvent si il curat de praf cateodata mai ii aplic niste pasta termoconductoare...deci nu este de la praf.

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu e o temperatura ingrijoratoare, dar parca ar trebui sa fie mai mica.
ia un cooler; mie mi se incalzeste vara din cauza aerul cald din camera.

| KLiNK explică (pentru Th3AbSinTh3):

Exact!happy Ieri a fost mai cald si in camera la mine era mai cald iar laptopul se incalzea tare, odata cu mine. laughing

4 răspunsuri:
| tiktak44 a răspuns:

Iai un cooler extern, pentru racire, e vreo 40 lei

| Monster10 a răspuns:

Depinde ce fel de laptop.Si al meu se incalzeste foarte tare dupa ce il folosesc mai mult de 2 ore.Du-te la un programator daca problema devine astfel de serioasa.Nu numai din cauza prafului se poate incalzi, ci si daca il pui pe pat, pe picioare, trebuie sa il asezi pe o suprafata solida, astfel incit sa poata respira sub el. happy

| KLiNK explică (pentru Monster10):

Am incercat odata si l-am pus pe un gratarel de carne si a mers!
Temperatura scazuse cu 10 grade!