| iuli911 a întrebat:

Salut, am un laptop Dell vostro 1015 si nu pot sa-mi dau seama daca ii pot schimba placa video, procesorul etc. puteti sa-mi spuneti daca pot sau nu si sa-mi dati mai multe informatii despre cum as putea sa-l imbunatatesc si cum imi pot da seama ce pise ii s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| helpfriends a răspuns:

Salut,
De fel pe laptopuri nu prea se gasesc si nu prea se schimba componente in afara de tastatura, memorii RAM, HDD...
Placa video, Procesorul nu le poti schimba, deoarece nu gasesti componente si daca gasesti sunt extrem de scumpe. si pot fi incompatibile.

| RaduTN a răspuns (pentru helpfriends):

Să ştii că sunt unele laptop-uri care nu au procesorul incorporat şi le poţi schimba procesorul.

| helpfriends a răspuns (pentru RaduTN):

Cele noi da, (2014) dar modelul prezentat de iuli nu se poate.

| RaduTN a răspuns (pentru helpfriends):

Eu am un laptop ceva mai vechi (2010) şi îi pot schimba procesorul, dar placa video nu, e incorporată.

4 răspunsuri:
| Treistariustar a răspuns:

Poti sa ii schimbi memoria ram, hdd, procesorul dar nu si placa video uite gasesti aici memorie ram http://bit.ly/1zCkCSm