| orosdoru a întrebat:

Salut.Am un mouse Genius XScroll (Optical Wheel Mouse).E cu mufa PS-2 si cand aprind Pc-ul ledul de la mouse merge dar nu se misca cursorul. Dupa ce ii dau restart imi merge.Mouse-ul este nou.Ce trebuie sa fac sa mi-l citeasca din prima? FUNDA URGENT

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Intra in Device manager, dezinstaleaza driverul de la mouse...
Deconecteaza mouse-ul si reconnecteaza-l
Va trebui sa dai un restart si dupa aceea ar trebui sa mearga

| orosdoru explică (pentru Sheldon):

Si daca sterg driverul de la mouse pc-ul imi va citi mouse-ul?

| Sheldon a răspuns (pentru orosdoru):

Daca reconectezi mouse-ul dupa ce stergi driverele, atunci driverele se instaleaza din nou