| Muntenaşu_Sebastian_1998 a întrebat:

Am un sistem sistem 5.1 Logitech X-530 si problema ii cand vreau sa inchid becul din camera la sistem se aude un sunet ciudat de parca ar fi un scurt circuit...Dau FUNDA care ma ajuta sa remediez problema

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Degeaba. Trebuie sa il conectezi la retea cu ajutorul unui regulator de voltaj daca vrei sa nu mai faca asa. X-530-ul ma refer. Sau printr-un UPS.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu ai impamantare, sau schimba priza.

| Muntenaşu_Sebastian_1998 explică (pentru express11):

Voi incerca ce mi-ai spus tu

| KodrutZ a răspuns (pentru Muntenaşu_Sebastian_1998):

Degeaba. Trebuie sa il conectezi la retea cu ajutorul unui regulator de voltaj daca vrei sa nu mai faca asa. X-530-ul ma refer. Sau printr-un UPS.

| K0sti a răspuns:

Nu ai ce sa faci! Alea sunt spike-uri de intoarcere de pe reteaua de 220. E prost filtrat amplificatorul! Poti sa-i pui si UPS cum zice Codrut...degeaba. Am pus eu la Z5500...l-a durut undeva! happy Majoritatea au problema asta!