| Nevastuica666 a întrebat:

Am windows 8.1 cu Bing. Vreau sa bag windows 7 64 biti pe el.Cand intru in disk-ul lui imi zice asa si dau pe setup.exe.dau apoi Install Windows imi zice asta,, Windows setup experienced an unexpected error.To install Windows, restart the installation,
Ce sa fac? Ajutati-ma!
Multumes!

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Iti faci un Hirens Boost Cd si formatezi partitia C. Daca ai date pe partitie trebuie sa le salvezi ca sa nu le pierzi. Dupa ce ai facut cd-ul pornesti de pe el (ca la instalarea win), o sa-ti apara un meniu, de acolo alegi softul care-l vei folosi pentru a formata paritia (sau tot hardul)! Dupa ce ai terminat formatarea...restart si pornesti de pe dvd-ul cu win!
Hirens Boot Cd
http://www.hiren.info/pages/bootcd

| RAY a răspuns (pentru valentin75):

Foarte bun programul, am sal incerc si eu

| RAY a răspuns (pentru valentin75):

Daca fac un cd prin nero cu acea imagine cum fac un windows ca sa buteze e ok?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Vezi intai daca ai drivere de win 7, ca s-ar putea sa-l pui degeaba! Parca sunteti cazuti din Luna!

| Jipa95 a răspuns:

In primul rand nu ai procedat cum trebuie. Windows-ul nu se reinstaleaza intand direct in setup.exe
Cand aprinzi pc-ul fa boot de pe cd si instaleaza-l ca la carte.

| Nevastuica666 explică (pentru Jipa95):

Man...Am incercat.Dar ma baga dupa pe windows 8.1(Cel actual)..intelegi?

| Nevastuica666 explică (pentru Jipa95):

Man..Am incercat asta...Dar daca fac cum ai zis tu...ma baga pe windows actual(Windows 8.1)..Intelegi?