| ThinkDifferent a întrebat:

As vrea sa îmi fac un Pc pentru gaming pe piese dar nu prea am idei. Bugetul e de 2.400-2.500 lei.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai bine mai strângi 300 se lei și îți iei un pc nou de gaming.

| syd a răspuns:

Recomandarea mea ar fi sa ridici bugetu cu 250 de lei daca vrei sa cumperi acum si sa mergi pe o configuratie i5 - GTX 960. Daca cumva mai ai componente vechi pe care le poti folosi in noul PC atunci ai putea sa te incadrezi in buget. Poti de asemenea sa astepti Black Friday-ul ca sa prinzi eventuale reduceri si sa inghesui totu in 2500 de lei. Eu as alege ultima varianta. De asemenea, ar fi bine sa discuti face to face cu cineva care se pricepe daca ai eventuale intrebari sau vrei recomandari mai detaliate. Piesele pe care le-am pus eu in Wishlist sunt compatibile, dar nu garantez absolut nimic, insa sunt de parere ca aceasta configuratie de CPU+GPU e cea mai buna pentru bugetul tau.

http://imgur.com/jiWf9Ns

| OvidyuNicu a răspuns:

Simplu! Intri pe saitul emag.ro apoi cauti o carcasa (nu conteaza modelul), o sursa de minim 500W, o placa de baza cu soket procesor 1150 (pentru a putea pune un procesor Intel i5 de exemplu) si soketul memoriei ram ddr3, apoi cauti un procesor i5, dupa care cauti doua placute de ram a cate 4gb DDR3, si la final o placa video care sa fie un gtx de la nVIDIA. si te ajunge in jur de 2500 RON aproximativ! SPOR!

| LordGamesYT a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......-2gb-ddr5/
Sper ca te-am ajutat:)