| Radar12324565764 a întrebat:

Salut as vrea sa imi fac un upgrade la PC.Momentan am 4gb de ram si as dori sa ii pun 8gb, insa nu stiu care sunt compatibili.Modelul placii mele de baza este ASRock H61M-DGS.Cei patru rami pe care ii am sunt Patriot Memory PSD34G133381 4 gb.As vrea sa stiu de exemplu daca pot sa imi pun memoria asta langa cea existenta, chiar daca nu e acceasi firma: http://www.altex.ro/......z-cl9.Rami mei sunt DDR3-1333 (667 MHZ). Daca memoria de mai sus nu e compatibila, ce as putea sa imi iau? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, poti pune memoria aceea, nu conteaza firma. Trebuie sa fie ddr 3 si frecventa asemanatoare. bft! happy

4 răspunsuri:
| Vasy0105 a răspuns:

Sunt compatibili, contează mai puțin frecventa.

| Vasy0105 a răspuns:

Cum spuneam nu contează frecventa nici marca, atâta timp cât sunt ddr3 si placa de baza ii suporta.

| Radar12324565764 explică:

Scuze pentru link, uitati aici inca odata: http://www.altex.ro/......333mhz-cl9

| Radar12324565764 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri!