| dexter222 a întrebat:

As vrea sa stiu daca configuratia asta este buna pentru gaming si faca sunt bune piesele ca si calitate:
http://www.mediadot.ro/wishlist/44753/

As vrea sa stiu daca merg jocuri gen cs go, minecraft etc. Vreau sa stiu daca o sa fie lag in ele cand filmez deoarece sunt youtuber si nu vreau sa fie in lag prea mult. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

! Nu vad de ce trebuie sa cumperi acel cooler. Nu vine ca o imbunatatire la cel original. Poate, chiar originalul sa fie mai bun.
2.O sursa de 600 W mi-ar parea mai aproape de adevar de cat a ta. AMD-urile si placile video sunt mari consumatoare.
3.De ce sa cumperi 2 memorii de 4 Gb si nu una de 8 Gb?
4. Frecventele suportate de placa ta de baza sunt: 1866/1600/1333/1066 MHz
Cu overclocking poate ajunge pana la 2400 Mhz dar tinand placa overclockata in continuu vei reusi sa o distrugi mai rapid. Parerea mea: ia-ti o memorie de 8 Gb la 1866 Mhz si cu latenta (CAS) cat mai mica. Cu o asemenea configuratie iti spun eu ca nu vei da gres.

| dexter222 explică (pentru Salontanul):

Acum e mai bine? http://www.mediadot.ro/wishlist/45377/
Si iti dau ei cooler original ca nu am vazut in poza si credeam ca nu are?
Cu CAS numai la 10 era la 8gb 1866Mhz e bine?

| Salontanul a răspuns (pentru dexter222):

E bine asa. Spor la treaba. Cred ca ei fac si asanblarea daca vrei.

| dexter222 explică (pentru Salontanul):

Auzi, am aflat ca procesorul ala nu da si cooler, ii bun ala care era prima data?

| Salontanul a răspuns (pentru dexter222):

Cine dracu' ti-a spus asemenea prostie? Citeste si tu! Voi tinerii nu cititi nimic? Uita-te la caracteristici. Scrie "Cooler inclus = da".

| dexter222 explică (pentru Salontanul):

Scuze nu vazusem. Mersi mult pentru ajutor. Funda

| Salontanul a răspuns (pentru dexter222):

Multumesc si eu

8 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Mai bine iei asa este mult peste ce ai luat tu
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/904352/