| Noname87 a întrebat:

As vrea sa stiu de ce in LoL am fps 60constant si ping 56-57 max iar in minecraft am 8-10 fps si ping 420 minim? Si daca e de la minecraft va rog sa imi da-ti un link de unde pot lua unul bun

9 răspunsuri:
| Alexu2004 a răspuns:

De bun ce este pc-ul!

| Noname87 explică (pentru Alexu2004):

Sa stii ca la LoL am grafica la maxim!

| Alexu2004 a răspuns:

O poate da oricine la maxim. Da intrebarea este : merge bine cand joci cu grafica la maxim?

| Noname87 explică (pentru Alexu2004):

Da frate 60 fps constanta si ping 56-57

| Alexu2004 a răspuns (pentru Noname87):

In intrebare scrie ca ai fps foarte prost si ping la fel.

| AaaaaAalexx a răspuns:

Pune chunk updates(sau ceva de genu) la un numar mai mic, scoate norii, etc. Faza e ca mc e un joc retard si consuma mai mult ca si LoL, desi nu inteleg cum.

| Noname87 explică:

P.S. As vrea sa spun ca la LoL am grafica la maxim! am crezut ca nu este necesar sa spun dar vazand raspunsurile am spus!

| Noname87 explică:

Frate vreau sa lamuresc odata : am fps 60 constant si ping 56 in LOL CU GRAFICA LA MAXIM, iar in MINECRAFT FPS 19-20 SI PING 400 si vreau sa stiu de ce. Am scos norii si toate prostiile... Rog seriozitate ca vad ca o luati in ras.
P.S. am instalat optifine si mi-a crescut fps

| Alexu2004 a răspuns (pentru Noname87):

Scuze ca mai devreme am ras de tine.Da, asa este Minecraftul este un joc mic care consuma foarte multa memorie.Si de ce tot vorbesti cu"LOL" tot timpul?