| KrEaThYvE a întrebat:

Salut, azi mi-am luat un nou telefon, Orange zali, voiam sa intru pe magazin play si mi-am facut cont si am dat sa se configurere magazin play-ul si am stat 5 min si nimic, inca se incarca... o fi din cauza ca mi-am facut un abonamet si cand sun la 415 nu imi trimite nimic? p.s am pornit internetul si nu merge

Răspuns Câştigător
| liviut777 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai internet pe telefon ori MB ori Wi-Fi; daca ai MB merge greu trebuie sa astepti mult la inceput pana se obisnuieste telefonul nu ai ce sa-i faci doar sa astepti sau sa mergi undeva unde iti merge netul bine. big grin
Funda? big grin

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce treaba ai cu 415? Nu are nici o legatura.Nu ai completat bine datele contului. Sper ca este ti-ai facut contul pe Google.

| ReZiSTorr a răspuns:

Nu sunt activate datele mobile, du-te la setari, la retele mobile si iti apare acolo retele mobile. bifeaza acea casuta si o sa mearga netul

| SoBerzerk a răspuns:

Asigură-te încă o dată că datele mobile sunt activate sau dacă nu ai netul dezactivat. Mai poţi încerca să-l reporneşti. Dacă tot nu merge, contactează un operator Orange.

| FoorRocknrool a răspuns:

Du-te cu el la un service poate are ceva sau la operatorul tau

| liviut777 a răspuns (pentru FoorRocknrool):

Nu are rost daca e nou.