| Soare_Cristi_1994 a întrebat:

Salut, care dintre aceste doua calculatoare?
http://www.emag.ro/......DMJ2CBBBM/
sau
http://www.emag.ro/......D9K1VBBBM/

Nu vreau sa primesc raspuns negativ (niciunul), vreau sa alegeti doar. Daca imi veti da un alt site cu un alt calculator sau piese pentru calculator nu voi lua in calcul. Multumesc pentru itelegere.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Lenovo nu merita. Platesti enorm de mult doar pentru ca scrie Lenovo...(poti sa cauti piesele de acolo sa vezi ca nu merita). Se poate cu o idee mai bine. In 2700+ lei poti sa scoti un sistem mult mai solid, dar pe componente. Mai precis, http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/869742/
Citeste comentariile autorului pentru asamblare si alte detalii.
Diferenta e ca ai un sistem cu o sursa mai solida, mai silentioasa, o carcasa ceva mai scumpa(are filte, aspect mai placut si e mai bine construita(nu vibreaza prea mult). Mai ai un cpu i5 cu o idee peste ce e mai sus, o placa de baza ok, ram in dual-channel, 8gb. Sursa este foarte ok, pe are certificare si eficienta ridicata. Placa video este si ea foarte peformanta, oferind performante de pana la de 2 ori mai mari decat sistemul de la eMAG(ma refer la primul, ca al II-lea e mai slab decat primul, dar platesti firma). Daca ai nelamuriri, intrebi.

| Soare_Cristi_1994 explică (pentru sltlp):

Asa ma gandeam si eu dar n prieten a spus ca s-ar pute ca primul sa nu fie cum scrie acolo. Ma intrebam daca firma seriox e una buna, ca sa nu ma trezesc cu un calculator stricat cumparat nou.

| Soare_Cristi_1994 explică (pentru sltlp):

Am confirmat la sfarsitul intrebari ca nu vreau sa primesc linkuri pentru piese de calculator si am uita sa mentionez ca trebuie sa fie sub 2600 lei asa ca nu pot pune funda la acest raspuns, scuze sad.

| sltlp a răspuns (pentru Soare_Cristi_1994):

Ai garantie oricum. Dar sfatul meu e sa iei pe componente. Seriox e o firma ca oricare alta. Ei nu fabrica nimic, seriosux. Ei doar il asambleaza, ca si idee... Si daca nu e conform specificatiilor, mi se pare logic sa ai dreptul sa il returnezi. Totusi, poate te hotarasi pe componente, e ceva mai scump, dar performanta e aproape dubla in jocuri.

| sltlp a răspuns (pentru Soare_Cristi_1994):

Atunci asa, http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/869788/ te ajunge 2620-2630 cu : configuratie+asamblare+transport+voucher.

| Soare_Cristi_1994 explică (pentru sltlp):

Si mil asambleaza acasa sa mi-l aduc asamblat?

| Soare_Cristi_1994 explică (pentru Soare_Cristi_1994):

A scuze scriam rapid poate nu intelegi, mi-l asambleaza acasa sau mi-l aduc asamblat?

| sltlp a răspuns (pentru Soare_Cristi_1994):

Nu il asambleaza acasa laughing. Deci, daca nu vrei sa citesti ce ofera seriviciul iti explic eu. Tu faci comanda, ei aduc piesele de la furnizori, le asambleaza la sediul lor, il pun in cutie si ti-l trimit tie acasa. Nu sta nimeni sa vina acasa la tine sa ti-l asambleze, sa fim seriosi...

| Soare_Cristi_1994 explică (pentru sltlp):

Si pot modifica oferta?

| sltlp a răspuns (pentru Soare_Cristi_1994):

Cum adica oferta? Te referi la configuratie?

| ShukaruCobraPrintulSpanieiSuhara a răspuns:

La ce vrei sa il folosesti? Pentru gaming as alege al doilea, are placa video mai noua.