| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, care e cea mai buna editie A placi video gtx 970 ca si performanta sau una recomandata ca e buna?

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

E diferenta de maxim 5% intre ele deci ia-o pe care e mai ieftina.

| Gonrax a răspuns:

Eu zic mai bine sa-ti iei 780, as zice ca e mai buna.
Uite comparatia: http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-970-vs-GeForce-GTX-780
780 > 970 > 960

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gonrax):

Am avut 780 si nu e mai buna cu cine stie ce mai ales la diferenta de bani si consum, nu doar notele alea conteaza.

https://www.youtube.com/watch?v=AAK1IayloRQ

| bogdan12321132231 explică (pentru anonim_4396):

LEgat de aia de 500mb care sunt la viteza de 7ori mai mica decat ceilalti 3.5 ce poti sa mi zici? O ia la razna cand ii trebuie si partea aia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Nu am citit mult despre chestia aia asa ca nu am inteles mare branza. Eu am un 970 de la MSI pentru e cea mai silentioasa placa video din toate. Pana nu e la 40% folosita sau 50, acele chestii care aerisesc placa video ( nu imi amintesc numele specific ) nici nu se invart, si cand sar la 80 90% in folosire, e totusi a naibi de silentioasa. In jocuri nu am avut probleme pana acum, joaca orice joc in Full HD chiar si 1440p.