| Valinsen a întrebat:

Salut, caut un site unde pot gasi toate update-urile de Windows 7 Ultimate pe 64 de biti, vreau sa mi-l customizez dar doar sa integrez update-urile nimic mai mult. Nu stiu de unde sa downloadez toate update-urile pentru Windows 7 nimic mai mult, update-urile pana azi separat intr-un folder sau ceva ca sa le integrez in el.
Ajutati-ma, dau funda!

6 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Windowsu-l daca are nevoie I-si face singur update

| WPP a răspuns:

Start>All Programs>Windows Update! selectezi acolo ce vrei sa instalezi si si asta este tot!

| Valinsen explică (pentru WPP):

@WPP : Ai inteles gresit, nu vreau sa instalez update-urile din Windows Update, vreau sa downloadez updateurile ca sa le integrez in imaginea.iso cu Windows 7 si nu stiu unde sa le gasesc pe net.

| WPP a răspuns (pentru Valinsen):

Identifica-le in windows update (arata gen "KB1234567") si da-le search pe site la Microsoft, le vei gasi tot la ei dar nu pe toate!

| Valinsen explică (pentru WPP):

@dulgerunicu: Eu am netul pilaf si din cauza aceasta nu imi permit sa intru in Windows Update si sa-mi fac update-uri normal pentru ca ce-mi spui tu sa fac la mine dureaza 2 zile cu netu pe care il am, am 2 mega la internet de aceea vreau sa am update-urile integrate in imaginea.iso ai inteles?

| WPP a răspuns (pentru Valinsen):

Hei, acorda putina atentie la ceea citesti... "Identifica-le in windows update (arata gen "KB1234567") si da-le search pe site la Microsoft" daca dai windows update nu ti le downlodeaza direct, iti arata ce este necesar/available iar tu din fereastra aia selectezi ce vrei..., le notezi si apoi le cauti manual pe cele care ti se par importante. PS1. Sfatul meu este sa iti faci un backup complet cu windowsul actual cu toate updaturile si pe ala sa il folosesti in caz ca vrei sa formatezi hddul, ceea ce vrei tu sa faci este munca migaloasa "de chinez", cu care ai sanse mici de reusita. PS2.pachetul de sp1 are cam 1gb (conform http://windows.microsoft.com/......ack-1-sp1) + toate updaturile la un windows7 ar mai fi undeva in jur de 500mb si cu un net chiar si pe stick mai mult de 3-4 ore nu dureaza sa le descarci, ci instalarea lor dureaza!