| AA463 a întrebat:

Ce laptop îmi recomandați la bugetul de 1500-2000 de lei?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Https://m.emag.ro/......D37CRQBBM/

Cea mai bună opțiune pentru bugetul tău(cu GPU/placă video nVidia mx 130) pentru că varianta mx110 este mai slabă din punct de vedere hardware!
La acest buget, este best buy!
Un ssd adăugat la acest laptop și te poți bucura de potențialul maxim pe care ți-l poate oferi, alături de un upgrade de memorie RAM. Dacă te interesează, contactează-mă sau trimite-mi mesaj privat să-ți spun ce memorie și ce ssd să cumperi.
Îl poți utiliza atât pentru gaming, decent...

Niciodată nu cumpăra plăci video integrate în procesor, de obicei procesoarele cu tehnologie Intel HD graphics! Sunt slabe și neutilizabile în aplicații de randare. Sunt plăci video strict pentru utilizări obișnuite (browsing, chat, office job)

| AA463 explică (pentru GPA):

Am uitat să precizez... vreau un laptop pe care să îl folosesc la facultate zi de zi, dar să ducă și unu-două jocuri și când îl conectez la un TV să nu ia foc.

| GPA a răspuns (pentru AA463):

Da, ce ți-am recomandat mai sus e perfect și poți să-i faci și upgrade(ssd / RAM)...

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DXKSYLBBM/

obligatoriu un ssd, are placa dedicata GeForce MX110 2GB

ce jocuri pot rula https://www.youtube.com/watch?v=yznldxgzNRY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce vrei sa îl folosești?

| cerooscuras a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D3LQ1LBBM/

Singurul dezavantaj e ca are Linux, daca vrei windows trebuie sa ti-l instalezi tu.

| GPA a răspuns (pentru cerooscuras):

Marele dezavantaj "Intel HD graphics", de aici te lămurești și singur cum stă situația.

Degeaba ai procesor UpTo 3.9/4ghz dacă placa video, care este integrată, este sub orice critică.

| cerooscuras a răspuns (pentru GPA):

Da, dar gasesti cu greu un laptop cu placa video pana in 2000 lei, poate doar la mana a doua

| GPA a răspuns (pentru cerooscuras):

Sunt atâtea laptopuri cu placa video dedicată și la 1400-1500 laughing, echipate cu mx110

| cerooscuras a răspuns (pentru GPA):

Mx 110, HD graphics tot acelasi rahat e, oricum un laptop de 15 milioane se va comporta ca un laptop de 15 milioane, daca vrei gaming nu-ti iei laptop la 15 milioane, e logic ca o sa ti se miste prost

| GPA a răspuns (pentru cerooscuras):

Nu-i același rolling on the floor)))))))), e diferență de cel puțin 20 fps-uri în jocuri. Alea 20 fps-uri contează enorm dacă vorbim de pragul 40-60