| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

FX-4100 nu se bate cu i3-3220, fiind net inferior. Contracandidatul i3-ului este FX-6300, fata de care este mai lent, mai ales in jocuri.

Vrei sa-ti faci un sistem? Daca doresti, pot sa te ajut sa-ti construiesti cel mai bun sistem in banii de care dispui. Pentru asta, am nevoie de ajutorul tau, adica sa-mi spui ce buget maxim alocat ai pentru acest PC, la ce il vei folosi si...impreuna vom face cel mai performant sistem.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sper sa ne auzim.

Bafta si sanatate!

3 răspunsuri:
| UnNumeCiudat explică:

Multumesc de ajutor! Mi-am luat configuratia

| BMyhai a răspuns:

Este mai bun AMD FX 4100 deoarece are 4 nuclee pe cand i3 are doua nuclee si AMD-ul are si frecventa mai mare.

Răspuns utilizator avertizat