| simo80 a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta sa schimb setarile pentru facebook in romana? pas cu pas multumesc

2 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Salut! Deci intri pe facebook si vezi ca in dreapta in colt este o mica poza cu tine si langa ea scrie numele tau, apoi, dupa numele tau, scrie "cauta prieteni", si lanaga scrie "acasa", si putin mai incolo este o mica sageata care are varful in jos. Dai click pe sageata si acolo scrie pe primul rand : "Setarile contului". Dai click acolo si o sa-ti apara o pagina pe care poti sa modifici mai multe lucruri, dar pe ultimul rand scrie "Limba", dai click acolo si o sa iti apara un mic tabel cu mai multe limbi. Alegi romana si dai "save changes" si gata.
Sper ca ti-am explicat cum trebuie, si ca ti-am fost de ajutorwinking
Mult succes!

| Danyelusha a răspuns (pentru Danyelusha):

Aaa si daca contul tau este in enghleza atunci langa poza cu numele tau scrie "Find friends", apoi "home" si langa si urmeaza sageata. Dupa cum am spus mai sus dai click pe ea si pe primul rand iti apare "account settings", dai click si pe ultimul rand de la acea pagina o sa scrie "language". dai click si selectezi romana si apoi "save changes" si gata.