| hoLigan a întrebat:

Salut, cum reinstalez softu la un LG gw520 ca nu porneste doar la logo ul de pornire si dupa aia se restarteaza nu ramane aprins si nu stiu cum sa fac ceva ideei in afara sa-l duc la service.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ideea ta este BUNĂ : dacă reuşeşti să reinstalezi firmware-ul, atunci ar trebui să se rezolve situaţia.

Dacă nu reuşeşti să-l faci să stea pornit, atunci NU ai cum să-l resoftezi ( va trebui să-l duci la service )!

Să-mi spui ce rezolvi...

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Îl cuplezi la calculator cu cablu de date şi sunt site-uri pe care găseşti soft pentru el, îl resoftezi ( de pe pc ) - dar să şti EXACT model/serie...

Dacă nu reuşeşti să te descurci, neapărat la service!

| hoLigan explică (pentru bursuc001):

Imi poti da un site? pentru ca eu am scos programul de la LG si cu aia nu merge si stiu modelu seria tot doar nu stiu de unde sa caut softu

| bursuc001 a răspuns (pentru hoLigan):

Păi spune-mi model/serie/număr, eventual versiune/denumire driver şi caut şi-ţi spun, altfel eu nu ştiu exact ce ai nevoie...

Tu ce driver ( program ) ai găsit şi pe ce sait ( ca să-mi dau seama de ce nu merge )?

| hoLigan explică (pentru bursuc001):

Pai eu am scos LGMobile Support Tool cu asta poti reinstala softu la orice LG
dar asta nu sta pornit telefonul se tot opreste cum conectez la pc
si la program trebuie sa fie pornit telefonul ca as poti reinstala. dar nu stiu cum sa fac acum incerc sa reinstalez firmware ul si asa trebuie sa isi revina
si modelu ii LG GW520 versiunea nu stiu ca n-am putut intra in telefon sa vad si eu asa am primit telefonul stricat eu trebuie sa il fac

| hoLigan explică (pentru bursuc001):

Oke numa ca nu prea imi reuseste sa reinstalez firmware-ul tot incerc aici dar pana acum nu am rezolvat nimic

| bursuc001 a răspuns (pentru hoLigan):

Ideea ta este BUNĂ : dacă reuşeşti să reinstalezi firmware-ul, atunci ar trebui să se rezolve situaţia.

Dacă nu reuşeşti să-l faci să stea pornit, atunci NU ai cum să-l resoftezi ( va trebui să-l duci la service )!

Să-mi spui ce rezolvi...