| madandaniel a întrebat:

Salut,dau fundita la cel care,MA ajuta sa reinstalez WINDOWS-UL fara a sterge vri-on program sau joc ceva, daca exista asa cevalaughing

Răspuns Câştigător
| LaurD3athAng3l a răspuns:

Da poti reinstala daca muti toate programele sau jocurile care le ai in C le muti in D pe toate.Si cand instalezi windowsul Formatezi numai partitia C si din D nu se sterge nimic. Tine minte formatezi doar C atat este simplu laughing

| K0sti a răspuns (pentru LaurD3athAng3l):

Daaa, le muti, da ce faci cu registri si fisierele din system, system 32 si alte locatii? Crezi ca mai merg programele alea dupa ce instalezi windows? Tu crezi ca programele se instaleaza numai in program files?

| madandaniel explică (pentru LaurD3athAng3l):

MS Mult, a functionat.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca reinstalezi acelasi Windows o poti face prin functia "repair". Il repair, dar mare lucru nu faci decat daca ai erori ale Windows-ului. Daca "C" e plin si ai erori la jocuri, nu rezolvi nimic.
Daca schimbi varianta de Windows de la XP treci la W7 sau invers, trebuie
sa-l instalezi prin bootare si atunci pierzi tot de pe "C". Iar cu mutatul de pe C pe alte partitii, nu rezolvi mare lucru.