| MarianDeluise a întrebat:

Salut

De cateva zile imi sta procesoru 100% aproape din orice(cand deschid vreun program sau cand misc mouseu). De la ce sa fie?

Mentionez ca asta s-a intamplat dupa instalarea unui program
Am dat scan la pc cu avira apoi cu avast, dar fara efect.

Sa fi luat vreun virus? Sau sa se fi stricat procesorul I don't know
P.S : Nici sa ma joc nu merge. Imi intra -n joc dar se misca foarte in reluare. Foarte sacadat.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Dezinstaleaza acel program! Scapa de el! NU e compatibil cu ceva din pc-ul tau de aceia face asta, si nu e un virus ca sa gaseasca ceva antivirusii. Deci dezinstaleaza si cel mai probabil nici asa nu va reveni va trebui sa reinstalezi Windows-ul apoi instaleaza cu grija mare ce programe ai nevoie dar in care ai incredere 100%! Bafta!

| MarianDeluise explică (pentru lpavel):

Precizez ca de cateva saptamani nu am racirea buna de loc la el.
Adica cooleru se invarte la jumatate din capacitatea lui.
Ieri am fost sa-mi cumpar unul, dar dupa ce l-am pus la fel.
Tot sacadat se misca pc-u.
Cred ca "s-a bulit" procesoru in timpul asta de 2 sapt. thinking

| lpavel a răspuns (pentru MarianDeluise):

Atunci cooler-ul ar trebui sa mearga non-stop, daca nu merge non-stop si se opreste din când in când iar procesorul ramane la MAXIM atunci NU e cooler-ul de vina... Fa ce ti-am zis inainte! Bafta!

| MarianDeluise explică (pentru lpavel):

Mersi frate happy chiar a mers

6 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Dezinstaleaza programul si instaleaza urgent un antivirus pentru ca este posibil ca calculatorul tau sa fie afectat de un virus.

| petrica25 a răspuns:

Asa am patit si eu reinstaleaza windows si o scapi de problema asta...

| Covaci_Armando_1998 a răspuns:

Trebuie facut windowsul din nou happy