| AlexGame26 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un laptop Asus x550vc (windows 7 x64 bits ), si cand bag cardul SD in cititorul laptopului, nu se intampla nimic, am incercat sa instalez cateva drivere pentru ciitorul SD, dar nimic... Va rog mult sa ma ajutati, am nevoie urgent de niste poze de pe card si nu mai stiu ce sa fac. FUNDA celui care ma lamureste.

Răspuns Câştigător
| cila1995 a răspuns:

Deci ar putea cardul sa nu fie functionabil, iar daca totusi functioneaza cred ca totusi problema ar fi in drivere incearca sa instalezi softul "driver checker"el automat cauta de ce drivere ai nevoie.Inca una ar putea sa fie problema in lacatica daca cardul o are adica este o bucatica micuta alba care trebuie miscata in sus jos. EXEMPLU"http://postimg.org/image/6f9bd8sh9/"

| AlexGame26 explică (pentru cila1995):

Da, are acea lacatica, in ce sens ar trebui sa fie pozitionata, in sus sau in jos?

| cila1995 a răspuns (pentru AlexGame26):

Incearca in ambele pozitii are sa iti reuseasca cred

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru AlexGame26):

In sus! daca ai observat in jos in dreptul clic-clacului sta scris-lock
Dar nu asta cred ca e problema., in sus sau in jos, fiindca daca lasi de cheita aia mica in jos pe inchis nu poti sterge ce e pe sd dar il citeste..soo.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra la device manager si vzi daca ai tot ce trebuie instalat an pc.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

64 bit? ..de ce? Laptopul e nou sau la mana a doua?
daca e nou, avea win.7 preinstalat?
daca e la mana a doua, w7 la instalat cineva.
Din proprie experienta, am desfacut laptopul sa il curat de praf si nu am introdus o fisa cum trebuie si nu mai mergea sd, chiar daca am incercat ca si tine sa instalez drivere, degeaba.
Din cauza asta am intrebat!-e la mana a doua?, sau nou?
Revino un pic cu ceva detalii.

| AlexGame26 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

E nou, ieri l-am cumparat, l-am dus la un service autorizat, are pe el windows 7 cu licenta.