PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

De la o vreme, cand scriu/tastez, dupa 2-3 cuvinte, sare aiurea varful indicator de la mouse, si apar literele unde nu trebuie, pierd timp si e enervant sa tot caut si revin sa corectez.

Stie cumva cineva cum se poate rezolva?! Multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am patit-o si eu, era de la un virus. Devirusarea a dus la incapacitatea calculatorului de a mai vedea mouse-ul, asa ca am reinstalat windows-ul. Nu ma pricep, nu stiu daca este si cazul tau, dar asta am patit eu.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Poate ai nevoie de alt mouse.Nu e așa scump.Strange niște bănuți și cumpără.Ar fi mai bine, decât să continui sa te chinui.Succes!

| ziftode a răspuns:

ROTFL
tocmai am dat cu blamu' in cineva care nu stia sa puna o intrebare
tu esti la fel de... "dus" tongue
si, din fecirire (cuvant chinuit cu intentie) stiu despre ce vorbesti:

ai laptop, care are touchpad si atingi touchpadul din greseala moment in cursorul de mouse sare si ia si un click in punctul ala

incearca sa inchizi touchpad-ul, unele laptop-uri au buton special de asta (deasupra touchpad-ului), altele au o combinatie de taste cu fn, laptop-ul meu are un semn care arata ca un touchpad "interzis" pe tasta F9, si daca apas fn+F9 nu mai merge touchpad-ul (si il tin asa in majoritatea timpului pentru ca am mouse extern, wireless)

| PsihoSex explică (pentru ziftode):

Scriu cu ajutorul mouse-ului! Deci?
Am sa pun alt mouse. crezi ca ajunge?
Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru PsihoSex):

Sau bateriile mouse-ului (wireless) sunt pe ducă și de aia face figuri?

| PsihoSex explică (pentru sierra1):

E cu fir.

| ziftode a răspuns (pentru PsihoSex):

Da