| CristianStoian a întrebat:

Detin urmatorul PC - HP Compaq dc7600 Small Form Factor - imagini cu interiorul acestuia puteti gasi pe net, nu am postat pentru ca probabil nu am voie, n-am citit regulamentul si nu doresc sa risc, imi puteti spune unde sunt sloturile pentru memoria RAM? cat mai simplu posibil, si cate sunt la acest PC, eu zic ca doua insa nu sunt sigur, nu prea ma pricep si de aceea doresc o indrumare in acest caz, totodata as vrea sa stiu si de unde pot gasi o placa video compatibila mai buna, cea actuala este de 128 MB, integrata, Intel(R) 82945G Express Chipset Family, si placute pentru memoria RAM la fel, compatibile, si daca s-ar puea sa updatez PC-ul la 4 GB RAM si o placa video de 1 GB memorie, procesorul este Pentium 4 Dual Core 2.8 Ghz cu 2 nuclee, acesta exte bine in comparate cu RAM-ul si placa video. Astept raspunsuri de la persoane care se pricep in domeniul acesta, care au mai lucrat cu acest tip de PC-uri sau care de fel lucreaza cu PC-uri si cunosc treaba. Dau funda celui mai concret raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Descarci mai intai programul „Speccy".In acel program gasesti dupa cum banuiesti toate specificatiile, cate sloturi libere ai.Iti dau un mesaj privat.

| CristianStoian explică (pentru anonim_4396):

Asta-i exact ce voiam sa vad!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cauti pe net cum arata o memorie si atunci o sa le gasesti!
Asta e o intrebare asa...ai totul sub nas, trebuie doar sa cauti!
Placa video iti trebuie un low profile pe PCI-E!