| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Din cate stiu eu si am vazut si pe net, FIFA 15 demo are niste probleme cu fps-urile, adica are freez-uri!
As vrea sa-mi cumpar FIFA 15 dar nu prea sunt sigur pe el din doua motive:
1. FIFA 15 demo merge aiurea, are fps drop, freez-uri!
2. Din cate am inteles (am citit pe net), FIFA 15 demo nu este bine optimizat si el merge rau pe mai multe PC-uri! (din cate am citit, el merge prost chiar pe unele PC-uri mult mai bune ca al meu!)
Intrebarea mea este: in FIFA 15 full, voi scapa de acele fps drop si freez-uri? Adica este mai bine optimizata versiunea full decat versiunea demo?
In concluzie, merita sa cumpar FIFA 15?
PC-ul meu:
Processor: Intel Pentium G2130 3.2GHz
Placa video: GIGABYTE GeForce GTX 750 OC, 1GB GDDR5, 128bit
RAM: 6GB
SO: Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1

3 răspunsuri:
| DrTerrible a răspuns:

Processorul e cam slabut, dar pe setari minim-mediu ar trebui sa iti mearga fara probleme. Si da varianta din magazin este foarte bine optimizata ...numa sunt sanse sa iti faca figuri si ala din cauza procesorului. Fa-ti un upgrade la pc si cumparal dupa.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru DrTerrible):

De ce sa-mi fac upgrade la PC daca pe Game Debate imi zice ca ruleaza la "Medium or High"? http://www.game-debate.com/....../index.php Si chiar si asa cum zici tu cu "upgrade-ul", de curand mi-am facut un upgrade la placa video sperand ca imi va merge FIFA 15, dar a mers la fel de rau si pe placa video noua! (mentionez ca nu am testat versiunea full, doar versiunea demo si pe placa video veche si pe cea noua, iar nu a fost cam nici o diferenta!)
Deci pana la urma, daca voi cumpara FIFA 15 din magazin, imi va rula fara acele fps drop si freez-uri, nu?

| DrTerrible a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Cu processoru' ala, n-as crede! Dar poti incerca.