| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Am un procesor Dual Core Intel Pentium G2130 3.2GHz si as vrea sa stiu daca mi-ar rula FIFA 15 Full langa o placa video GIGABYTE GTX 750 1GB OC GDDR5, 128 bit si 6GB RAM!
As vrea sa-mi cumpar FIFA 15 dar nu sunt sigur pentru ca FIFA 15 DEMO are freez-uri! Din cate am auzit versiunea FULL este mai bine optimizata dar nu sunt sigur PENTRU CA NU AM TESTAT-O NICIODATA!
Iar acum, as vrea sa stiu daca imi va rula FIFA 15 fara acele freez-uri si caderi de fps-uri?

Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

O sa iti mearga dar mai bine asteapta sa apara fifa 16 care are cam aceleasi cerinte.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Intruder19):

Din cate vad eu, nu prea aceleasi cerinte! https://www.easports.com/fifa/news/2015/fifa-16-pc-system-requirements
La cerintele minime ale jocului, FIFA 16 cere minim i3 2100, adica un dual core!
Sper sa pot juca si eu cu bine FIFA 16, pentru ca nu am avut parte de nici o clipa jucata de FIFA 15 Full deoarece nu stiam sigur daca imi va merge! M-a dus foarte tare in eroare versiunea demo!

| Intruder19 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Si 2015 cerea q6600 care e apropriat de i3. Diferente foarte mari intre ele nu sunt.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Intruder19):

Dar totusi, e un Dual Core, e ceva mai slabut, nu?

| piratuu a răspuns:

Îți merge. Totuși, vorba lui PatrickStar, mai bine aștepți FIFA 16.

| AKARA0 a răspuns:

Tie nu-ti va merge bine, iti va merge foarte bine! Ai un procesor puternic la fel si placa.n-o sa ai nici un lag si nici o cadere de fps.